Choroby w uprawie rzepaku

Dzisiaj każda roślina narażona jest na pojawienie się choroby. Tym bardzie dotyczy to rzepaku, dlatego trzeba będzie wiedzieć, co zrobić żeby szybko problem rozwiązać.

Zastosowanie fungicydów od znanego producenta to jest właśnie nasze rozwiązanie. Nie stosujemy czegoś, czego nie znamy albo nie jesteśmy pewni czy działa właśnie na chorobę, która się pojawiła. W rzepaku bardzo często pojawia się problem z szyjką korzeniową, dlatego trzeba zwracać na to uwagę.

Zastosowanie zabiegów fungicydowych daje bardzo dobre efekty. do wyboru mamy ich tak bardzo dużo ze na spokojnie znajdziemy to, co najlepsze. Jeśli chodzi o choroby rzepaku to można tutaj wymienić chociażby szara pleśń czy zgniliznę, dlatego trzeba będzie na bieżąco sprawdzać rośliny. Rolnicy nie mają łatwo, dlatego muszą być czujni. Brak reakcji w odpowiednim czasie może powodować poważne problemy. Zamiast zbierać rzepak trzeba będzie wszystko zaorać, a na pewno tego nikt nie chce. Uprawa ma zarabiać na siebie, dlatego wkładamy w to tak bardzo dużo ciężkiej pracy. Nie mówiąc już o tym, że trzeba było na nasiona czy nawozy wydać bardzo dużo pieniędzy.

To inwestycja, która ma się zwrócić i trzeba o to zadbać.

Stosujemy środki do zwalczania chorób zgodnie z ich przeznaczenie to oznacza, że trzeba dokładnie czytać instrukcję. Jeśli napisane jest, kiedy to robić to tak postępujemy. Może y tak, że w przypadku rzepaku ozimego pierwszą dawkę dajemy jeszcze na jesień i wtedy rzepak na pewno przetrwa zimę, a druga dawka dawana jest od razu na wiosnę. W ten sposób zabezpieczamy się i wiemy, że żadna choroba się nie pojawi w rzepaku. Osoby, które mają bardzo duże doświadczenie wiedzą jak zrobić żeby szyjka korzeniowa rzepaku była zdrowa. Warto polegać na ich doświadczeniu i stosować środki chemiczne, które są do tego przeznaczone. Na tym na pewno nam bardzo zależy, dlatego szukamy rozwiązania, które będzie najskuteczniejsze. Nie kierujemy się ceną fungicydów tylko ich, jakością. Wtedy wiemy, że producent zadbał o najlepszy skład.